• W dniach 27-28 września delegacja naszej szkoły uczestniczyła w XVII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich w Solcu koło Gostynina. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Kamińska, Aleksandra Oleksiewicz, Daniel Szczygielski, Marcel Szczygielski oraz Magdalena Wieczorkowska. Zlot rozpoczął się uroczystym koncertem na zamku w Gostyninie. Organizatorzy zapewnili uczestnikom pobyt pełen wrażeń i wzruszeń. A oto jak pisały o tym wydarzeniu lokalne media:

„Na doroczny zjazd przyjechało ponad 20 delegacji i pocztów sztandarowych szkół, które noszą imię polskiego noblisty – autora ”Chłopów”. Przyświecały im słowa ich patrona: ”Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent”.

– Piękne są nasze małe ojczyzny, aż chwytają za serce – mówił do uczestników zlotu Ignacy Gogolewski, aktor i odtwórca roli Antka, syna Macieja w ”Chłopach”. W zlocie wzięła również udział znana aktorka Emilia Krakowska.

Z Kanady przyjechał Kazimierz Chrapka, prezes Fundacji Reymontowskiej z siedzibą w Toronto. – Za oceanem podtrzymujemy polską kulturę. Bez was, w Polsce, nie mielibyśmy racji bytu. Ale z polską duszą idziemy do przodu, choć wiele kosztuje np. najmłodszych. Oni w wolne soboty przychodzą do nas: mają lekcje polskiego, próby w zespole folklorystycznym, spotykają się w kościele. Robimy to wszystko spotykamy się, działamy wspólnie, bo w sercu mamy Polskę – mówił prezes Chrapka.

W drugim dniu zlotu odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ”Mówimy Reymontem”.

Organizatorem XVII Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich był Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Solcu.”